CEV: Startuje Liga Mistrzyń

clip_image001

W nadchodzącym tygodniu rozpoczną się rozgrywki Ligi Mistrzyń. W fazie grupowej zobaczymy trzy polskie zespoły – Chemik Police, PGE Atom Trefl Sopot oraz Impel Wrocław. Jako pierwsze na boisko wybiegną policzanki.
W ostatniej kolejce spotkań ORLEN Ligi Chemik pokonał na wyjeździe Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:0 i po trzech kolejkach ORLEN Ligi zgromadził komplet punktów.
Po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach Anna Werblińska rozpoczęła mecz w wyjściowej szóstce. – Czuję się już dobrze, po kontuzji mięśnia raczej nie ma śladu. Pojedynek z Muszynianką był dla mnie sprawdzianem. Wydaje mi się, że zawsze można coś poprawić, ale zwyciężyłyśmy 3:0 i to jest najważniejsze – mówi, cytowana na klubowej stronie internetowej. – Rywalki są na pewno groźnym rywalem, trochę nieobliczalnym. W pewnym momencie muszynianki umiejętnie obijały nam blok i grały ambitnie w obronie.
Już w najbliższą środę, 28 bm. o godz. 18 w Azoty Arenie, Chemik zagra pierwszy pojedynek w Lidze Mistrzyń. Rywalem policzanek będzie Agel Prostejov. Czy Anna Werblińska będzie w stanie zagrać od pierwszego gwizdka?
– Zawsze jestem w stanie! (śmiech). Oczywiście, to trener podejmie decyzję, czy zagram w najbliższym pojedynku. Fizycznie czuję się gotowa – kończy.
Przypomnijmy, że w ostatniej edycji LM turniej Final Four został rozegrany w Azoty Arenie. Gospodarze zebrali wiele pochwał za znakomitą organizację. Najlepszym zespołem został Eczacibasi VitrA Stambuł przed Unendo Yamamay Busto Arsizio, Vakifbankiem Stambuł i Chemikiem Police.
W tej edycji rywalkami Chemika, poza Agelem, będą Eczacibasi VitrA oraz Pomi Casalmaggiore.

Autor/Źródło: EA

M.Sz.