CEV: Zakończyła się faza grupowa ME

clip_image001

Zakończyła się rywalizacja w fazie grupowej mistrzostw Europy kobiet 2015. Holandia, Turcja, Rosja i Serbia zajęły pierwsze miejsca w grupach, i awansowały bezpośrednio do ćwierćfinału. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce i w barażach zmierzy się z Białorusią.

Grupa A
Pierwsze miejsce w grupie zajęła drużyna Holandii, która wygrała wszystkie trzy mecze, tracąc przy tym zaledwie jednego seta. Drugie miejsce w grupie zajęły Włochy, a trzecie Polska. Biało-czerwone w meczu ostatniej szansy pokonały Słowenię i w środę zagra w barażach z Białorusią. – Zakończyliśmy fazę grupową na trzecim miejscu. W poniedziałek robiliśmy, co w naszej mocy, żeby wygrać i zachować szansę na dalszą grę w mistrzostwach Europy. Teraz wszystko zaczyna się od nowa. Musimy poprawić naszą grę, aby pokonać przeciwnika w kolejnej fazie turnieju – powiedział Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski.
Klasyfikacja drużyn po fazie grupowej:
1. Holandia 3  9  (9-1)*
2. Włochy 3  6  (6-5)
3. Polska 3  3  (5-6)
4. Słowenia 3  0  (1-9)
*ilość rozegranych meczów, ilość punktów, stosunek setów
Grupa B
W grupie B do ćwierćfinału bezpośrednio awansowała Turcja, która odniosła trzy zwycięstwa, nie tracąc przy tym żadnego seta. Z kolei drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Belgia i Węgry, które zagrają w barażach. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się nam zająć trzecie miejsce i znaleźliśmy się w gronie dwunastu najlepszych drużyn Europy – powiedział po ostatnim meczu fazy grupowej Jan De Brandt, trener węgierskiej drużyny.
Klasyfikacja drużyn po fazie grupowej:
1. Turcja 3  9  (9-0)*
2. Belgia 3  6  (6-3)
3. Węgry 3  3 (3-7)
4. Azerbejdżan 3  0  (1-9)
*ilość rozegranych meczów, ilość punktów, stosunek setów
Grupa C
W grupie C od początku toczyła się wyrównana rywalizacja. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Rosja, która awansowała do ćwierćfinału. Białoruś i Chorwacja zagrają w barażach i o miejsce w 1/4 turnieju powalczą odpowiednio z Polską i Włochami. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To wspaniałe uczucie pokonać drużynę, która jest wyżej w rankingu od nas. Mamy silną drużynę, co pokazaliśmy podczas meczów fazy grupowej mistrzostw Europy – wyznał Petr Khilko, szkoleniowiec repreznetacji Białorusi.
Klasyfikacja drużyn po fazie grupowej:
1. Rosja 3  6  (6-3)*
2. Białoruś 3  5  (6-5)
3. Chorwacja 3  5  (6-5)
4. Bułgaria 3  2  (4-9)
*ilość rozegranych meczów, ilość punktów, stosunek setów
Grupa D
Zmagania w grupie D zdominowały siatkarki z Serbii, które wygrały wszystkie trzy mecze. Serbki od początku turnieju prezentują bardzo wysoką formę sportową. Warto przypomnieć, że zespół z Serbii dwa lata temu uplasował się na czwartym miejscu mistrzostw Starego Kontynentu. W barażach o miejsce w ćwierćfinale powalczą natomiast Niemcy i Czechy, które w środę zmierzą się odpowiednio z Węgrami i Belgią. – Jestem dumna z mojej drużyny. Przed ostatnim meczem fazy grupowej dużo rozmawiałyśmy i dałyśmy z siebie wszystko, żeby odnieść zwycięstwo – powiedziała Małgorzata Kożuch, zawodniczka reprezentacji Niemiec.
Klasyfikacja drużyn po fazie grupowej:
1. Serbia 3  9  (9-0)*
2. Niemcy 3 6  (6-4)
3. Czechy 3 3  (3-6)
4. Rumunia 3  0  (1-9)
*ilość rozegranych meczów, ilość punktów, stosunek setów
Baraże o ćwierćfinał:
30 września (Antwerpia)
Belgia – Czechy
Niemcy – Węgry
30 września (Rotterdam)
Włochy – Chorwacja
Białoruś – Polska
Ćwierćfinał ME kobiet 2015:
Turcja – zwycięzca meczu Niemcy – Węgry
Serbia – zwycięzca meczu Belgia – Czechy
Holandia – zwycięzca meczu Białoruś – Polska
Rosja – zwycięzca meczu Włochy – Chorwacja

autor:Katarzyna Porębska,

M.Sz.