Grbić nie poprowadził Serbii do Rio. Straci pracę?

2uqck35eo3utf1k1x64sk1rgdjjasbdd

Reprezentacja Serbii zawiodła swoich kibiców i nie poleci na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Co to oznacza dla selekcjonera, Nikoli Grbicia? Wieloletni zawodnik reprezentacji wspomina o umowie, która łączyła go ze związkiem: czy to oznacza jego koniec na tej funkcji?

Miałem niepisaną umowę ze związkiem, że poprowadzę reprezentację do Rio. Nasza gra i wyniki nie były zadowalające, więc musimy zakwestionować moją posadę. Rozmawiałem już z Aleksandarem Boriciciem (prezydent związku) i za kilka dni porozmawiamy w Belgradzie o przyszłości serbskiej siatkówki. Jestem przekonany, że uda nam się podjąć właściwą decyzję co do mojej przyszłości.

Niespodzianka w Berlinie. Rosja jedzie do Rio, Francja znów zagra z Polską!

Serbowie muszą być świadomi, że w obecnej chwili jest kilka zespołów grających lepszą siatkówkę, warto wymienić chociażby Francję, Rosję, Brazylię, USA czy Polskę. Reprezentacja Serbii na turnieju w Berlinie wygrała jedynie jeden mecz – 3:1 z Belgią. Podopieczni Grbicia musieli uznać wyższość Polaków (1:3) i Niemców (0:3), przez co nie znaleźli się w najlepszej czwórce turnieju. Zwycięzca turnieju – Rosja wywalczył bezpośredni awans do IO, zaś kolejne dwa zespoły – Francja i Polska staną przed kolejną szansą w Tokio.

M.Sz.