Nowy prezes PGE Atomu Trefla Sopot

A

PGE Atom Trefl Sopot informuje, że w dniu 24 stycznia uległ zmianie skład zarządu klubu. Ze stanowiska prezesa zrezygnował piastujący tę funkcję od 2013 roku Roman Szczepan Kniter. Klubowe stery powierzono Markowi Wierzbickiemu, a nowym wiceprezesem mianowano dotychczasowego dyrektora zarządzającego klubu, Bartosza Kurnatowskiego.

– Obejmowałem funkcję prezesa PGE Atomu Trefla Sopot w marcu 2013 roku i dziś dzięki sumiennej, wspólnej pracy klub działa wzorowo. Po drodze zbudowaliśmy mocną jednostkę patrząc pod kątem sportowym i organizacyjnym, czego dowodami są sukcesy na obu tych polach – z jednej strony medale, z drugiej różne wyróżnienia dla samego klubu i zaufanie silnych sponsorów. W mojej ocenie minione 3 lata były więc na pewno udane. Zostawiam klub w dobrej kondycji finansowej w rękach profesjonalistów, którzy go już znają i będą nim kierować z pozycji nowego zarządu. Wiem, że nie tylko będą kontynuowali proces budowy tej marki, ale też wniosą nowe pomysły i dynamizm w działaniu – mówi Roman Szczepan Kniter.

Od 2013 roku PGE Atom Trefl Sopot zdobywał medale w lidze krajowej – kolejno złoty, brązowy i srebrny. Klub z powodzeniem radził sobie także w Lidze Mistrzyń oraz dotarł do finału Pucharu CEV.

– Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Kibicom za te lata wspólnego dopingu. Dziękuję też wszystkim zawodniczkom i trenerom oraz pracownikom, współpracownikom, kontrahentom za zaufanie i wiele wspólnych emocji oraz wspaniałe sukcesy sportowe. Szczególnie dziękuję wszystkim naszym sponsorom na czele z PGE Polską Grupą Energetyczną, którzy w ciągu tych wszystkich lat zawsze wspierali drużynę i w praktyce realizowali strategię długoterminowej współpracy oraz systematycznej działalności na rzecz środowiska Pomorza poprzez marketing sportowy – podsumował ustępujący prezes i dodał: – Ja sam nie rozstaję się z klubem, ponieważ jako prezes zarządu Trefla SA, jednego ze sponsorów tytularnych klubu, nadal będę wspierał rozwój PGE Atomu Trefla, ale oczywiście już w innej roli i na zupełnie innych płaszczyznach.

Nowym prezesem klubu został mianowany Marek Wierzbicki, który od listopada 2015 roku pełnił w klubie rolę wiceprezesa. W sporcie działa od sześciu lat – jego doświadczenie obejmuje członkostwo w Radach Nadzorczych Trefla Gdańsk SA oraz Trefla Sopot SA. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra ekonomii.

– Dziękuję radzie nadzorczej spółki za powierzenie mi tej odpowiedzialnej funkcji w zarządzie klubu. Mogę zapewnić, że będę starał się kontynuować działania mające na celu dalszy rozwój naszego klubu, gdyż według mnie kierunek obrany 3 lata temu jest właściwą drogą. Moim marzeniem jest, aby za kilka lat w naszym podstawowym składzie były nasze wychowanki lub zawodniczki z regionu Pomorza  – zapowiada Wierzbicki.

Funkcję wiceprezesa zarządu powierzono Bartoszowi Kurnatowskiemu, dotychczasowemu dyrektorowi zarządzającemu sopockiego klubu, który piastował to stanowisko od lipca 2013 roku.

– Finansowo klub jest bardzo stabilny, organizacyjnie także wszystko działa bez najmniejszego zarzutu. Mimo tego nie spoczywamy na laurach, tylko z roku na rok wciąż staramy się rozwijać i udoskonalać nasze działania. Będziemy je więc kontynuować i  realizować z najwyższą starannością – mówi nowy wiceprezes PGE Atomu Trefla.

PGE Atom Trefl Sopot rozgrywa obecnie szósty sezon w siatkarskiej ekstraklasie. Od pierwszego sezonu zakończonego w 2011 roku sopocka drużyna nie schodzi z ligowego podium i ma na swoim koncie dwa mistrzostwa i dwa wicemistrzostwa kraju, a także brązowy medal ligowy oraz Puchar Polski. Obecnie klub rozgrywa także czwarty sezon na parkietach Europejskiej Ligi Mistrzyń, a w zeszłym roku dotarł do finału drugiego w europejskiej hierarchii Pucharu CEV. W 2012 roku PGE Atom Trefl Sopot otrzymał również nagrodę od Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej dla najlepszego organizatora rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie.

Autor: Katarzyna Wirkowska

M.Sz.