ORLEN Liga: Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:2

A

Budowlani Łódź pokonali Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (25:16, 23:25, 25:21, 24:26, 15:11) w meczu siedemnastej kolejki ORLEN Ligi.

Siatkarki Budowlanych Łódź do tej pory zgromadziły 31 punktów. Mają trzy oczka mniej od czwartego Impelu Wrocław. We własnej hali nie przegrały od 2 grudnia. Wówczas lepszy od gospodyń okazał się wspomniany Impel, który wygrał 3:2. Na przeciwległym biegunie jest Developres, który obecnych rozgrywek nie może zaliczyć do udanych. Jak dotąd udało się wywalczyć tylko 4 punkty. Rzeszowska drużyna w tym roku jeszcze nie zdołała zapunktować.

– Trenujemy ciężko, ale nie przekłada się to na wyniki. W Łodzi zagramy z pełnym zaangażowaniem i wiarą w to co robimy na co dzień. W tym sezonie przegrałyśmy już bardzo dużo spotkań, o wiele za dużo, ale to nie znaczy, że w poniedziałek się poddamy. Mam nadzieję, że nasze zaangażowanie i praca, jaką wkładamy na treningach w końcu pozwoli nam zapunktować – mówi Ewa Śliwińska, przyjmująca Developresu SkyRes, który w pierwszej rundzie przegrał z Budowlanymi we własnej hali 0:3 (16:25, 12:25, 27:29).

Rzeszowianki zdobyły jeden punkt, choć po pierwszym secie wyglądało, że mecz skończy się bardzo szybko. Jednak zespół trenera Jacka Skroka walczył, wygrał dwie końcówki i długo trzymał dystans w tie breaku. Ostatecznie gospodynie okazały się lepsze w ostatnim fragmencie tego seta..

Statystyki meczu: http://stats.orlenliga.pl/MatchStatistics.aspx?ID=1035&mID=26406&Page=S

M.Sz.