ORLEN Liga: Impel Wrocław – PTPS Piła 3:2

20160203_127_IG_6522_FIG

Impel Wrocław pokonał PTPS Piła 3:2 (25:14, 25:23, 23:25, 19:25, 15:13) w meczu trzynastej kolejki spotkań ORLEN Ligi.

Impel i PTPS różni dziewięć punktów i cztery pozycje w tabeli.  PTPS Piła często nazywany był  „czarnym koniem” rozgrywek. Liderką zespołu jest Anita Kwiatkowska. W tym momencie kapitan PTPS-u jest jednocześnie najlepiej atakującą i punktującą zawodniczką ORLEN Ligi. Równie dobrze radzi sobie lewe skrzydło pilskiej drużyny, a rozgrywająca Dorota Wilk często korzysta ze swoich środkowych.

– W tym sezonie pilanki swoją grą zaskakują wszystkich. Zespół z Piły już w pierwszym meczu pokazał, że tanio skóry nie sprzeda. Znamy zawodniczki i wiemy, że to może być ciężki mecz. My do spotkania podejdziemy bardzo zmotywowane i mam nadzieję, że i tym razem to my będziemy górą – mówi Agnieszka Kąkolewska, środkowa zespołu ze stolicy Dolnego Śląska.

Pierwszy set został łatwo wygrany przez gospodynie. W drugim wrocławskie siatkarki musiały już napracować, żeby wygrać, a w trzecim i czwartym nie sprostały ambitnie walczącym pilankom. W tie breaku Impel wygrał po ciężkiej walce. Siatkarki z Piły znowu pozostawiły po sobie pozytywne wrażenie.
MVP Carolina Costagrande.
Statystyki meczu:

http://stats.orlenliga.pl/MatchStatistics.aspx?ID=1035&mID=26383&Page=S

M.Sz.