PLPS: W Kaliszu o finałowym turnieju Pucharu Polski siatkarek

A

 

2-3 kwietnia w Kaliszu rozegrany zostanie finałowy turniej Pucharu Polski kobiet. Władze miasta oraz PLPS S.A. podpisały uroczyście umowę na organizację imprezy. Rozpoczęła się także sprzedaż biletów dla mieszkańców Kalisza, a w Polskę ruszył peleton samochodów Suzuki, który będzie promował Final Four w miastach uczestników turnieju finałowego.

Na konferencji prasowej powiedzieli:

Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza:
– Bardzo się cieszę, bo po raz kolejny do Kalisza trafia wielka impreza siatkarska. Mam nadzieję, że nasi goście potwierdzą, że z miastem Kalisz da się organizować świetne imprezy i jest nadzieja na odrodzenie siatkówki żeńskiej w naszym mieście. Spotkaliśmy się można powiedzieć w przeddzień wielkiego święta, jakim niewątpliwie będą finały Pucharu Polski kobiet i już teraz mamy niespodziankę dla naszych mieszkańców. Skoro wszyscy jesteśmy gospodarzami, to przez trzy dni można będzie kupować bilety tylko u nas na miejscu. Dopiero później ruszy sprzedaż dla wszystkich. Cieszę się, że w Kaliszu mogą się odbywać świetne imprezy, a nie tylko mieszkańcy naszego miasta, lecz także kibice z całej Polski będą mogli przeżywać tu wspaniałe emocje.

Szczegóły dotyczące sprzedaży biletów w Kaliszu: dostępne będą w następujących punktach: EMPiK, Amber, ul. Górnośląska 82; Media Markt, Al. Wojska Polskiego 9; EMPiK, Galeria Tęcza, ul. 3-go maja 1. Ceny biletów na mecze półfinałowe: 20 zł i 30 zł (na każdy półfinał osobne wejściówki). Ceny biletów na mecz finałowy: 30 zł i 40 zł

Jacek Kasprzyk, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej
– Bardzo dziękuję panu prezydentowi, bo to dzięki jego staraniom finały Pucharu Polski kobiet będą rozgrywane w Kaliszu. Ten czas tak szybko mija, bo doskonale pamiętam finały kobiecego pucharu sprzed dziesięciu laty, które rozgrywane były na ziemi kaliskiej, lecz jeszcze nie w tej nowoczesnej hali – Arenie Kalisz. Mam dobre wspomnienia i nadzieję, że to początek powrotu kobiecej siatkówki z Kalisza do elity. Tak się składa, że ostatnio udało nam się kilka razy sprawić, by miasta, które organizowały turnieje finałowe potem awansowały do elity – tak było choćby z Effectorem Kielce czy KSZO Ostrowiec. Chcę jeszcze dodać parę zdań na temat promocji turnieju. Wyruszył właśnie peleton samochodów sponsora Pucharu Polski – firmy Suzuki, który pod hasłem „Jedziemy do Kalisza” odwiedzi miasta ekip, które zagrają w turnieju finałowym. Będą spotkania z siatkarkami, rozdawane piłki i bilety na turniej, a akcja dotrze do Łodzi, Szczecina i Sopotu. Ma nadzieję, że to będą najlepsze finały Pucharu Polski w historii, liczę też na znakomitych kibiców z Kalisza, którzy zawsze byli z kobiecą siatkówką.

Damian Gapiński, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej
– Gdybym miał wymieniać samorząd, który jest wzorem współpracy z siatkówką, to Kalisz jest na pierwszym miejscu. Bardzo ważne są także aspiracje władz miasta, które deklarują chęć powrotu do siatkarskiej elity. Mogę powiedzieć tyle, że to kolejne wielka impreza w tym mieście, ale nie ostatnia w tym roku. Nie będę jednak zdradzał jeszcze szczegółów. Mam nadzieję, że to wszystko stworzy przedsmak wielkiej siatkówki i spowoduje, że w najbliższych latach będziemy mieli tu co najmniej drużynę w ORLEN lidze.

W konferencji uczestniczyli także Artur Kijewski, wiceprezydent miasta Kalisza oraz Mirosław Przybyła, dyrektor kaliskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zorganizowana została specjalna akcja promocyjna turnieju finałowego, pod hasłem „Jedziemy do Kalisza”. W jej ramach peleton samochodów marki Suzuki odwiedzi miasta i kluby uczestniczące w kaliskim turnieju, a z przebiegu tego touru będzie można śledzić na bieżąco relację w naszych mediach społecznościowych i na naszych stronach. Jego zwieńczeniem będzie spotkanie w Sopocie, w którym wezmą udział siatkarki poprzedniego triumfatora Pucharu Polski, czyli PGE Atomu Trefla Sopot. W trakcie touru kibice będą mogli zdobyć bilety na turniej oraz piłki z autografami siatkarek.

21 marca 2016 roku ruszyła sprzedaż wejściówek na turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet 2016 w mieście gospodarzu imprezy – Kaliszu. Trzy dni później, a więc 24 marca, wystartuje sprzedaż biletów on-line i w punktach stacjonarnych TICKETPRO w całym kraju.

Bilety na mecze turnieju finałowego Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet 2016 będą najpierw dostępne na miejscu w Kaliszu, a później można je będzie nabyć on-line oraz w punktach stacjonarnych sieci TICKETPRO. Bilety dostępne będą w Kaliszu w punktach: EMPiK, Amber, ul. Górnośląska 82; Media Markt, Al. Wojska Polskiego 9; EMPiK, Galeria Tęcza, ul. 3-go maja 1.

Ceny biletów na mecze półfinałowe: 20 zł i 30 zł (na każdy półfinał osobne bilety)
Ceny biletów na mecz finałowy: 30 zł i 40 zł

Przypomnijmy, że w turnieju finałowym Pucharu Polski, który w dniach 2-3 kwietnia rozgrywany będzie w Kaliszu powalczy czterech zwycięzców ćwierćfinałów. Spotkania będą rozgrywane w Kalisz Arenie, obiekcie mieszczącym ponad trzytysięczną widownię.

Autor/Źródło: Kamil Składowski (www.orlenliga.pl), fot. Piotr Sumara

M.Sz.