PLPS: Zapowiedź trzeciej kolejki PlusLigi

clip_image002

Konfrontacja  w Bełchatowie pomiędzy mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów i miejscową PGE Skrą będzie najciekawszym wydarzeniem trzeciej kolejki spotkań PlusLigi.
– Takie spotkania zawsze wywołują duży dreszczyk emocji. Gra się w nich nie tylko o punkty. Stawką jest prestiż, satysfakcja z pokonania groźnego rywala. Gdy prowadziłem Gwardię Wrocław nie trzeba było moch zawodników mobilizować na spotkanie z Legią Warszawa. Chłopaki sami nakręcali bardzo pozytywnie na taką konfrontację – wspomina nestor polskich trenerów Władysław Pałaszewski.
Podobnego zdania jest Waldemar Wspaniały, który przed laty prowadził Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, a meczach jego zespołu z AZS-em Częstochowa mówiła nie tylko siatkarska Polska.
– Były takie sezony, że liczyły się tylko te dwie drużyny. Przed spotkaniem z tym rywalem zespół maksymalnie mobilizował. W meczu Bełchatowa z Rzeszowem nie ma zdecydowanego faworyta. Każda drużyna ma swoje atuty. Liczę, że będzie dużo walki i dobrej siatkówki. Zobaczymy reprezentantów kilku krajów – dodaje Waldemar Wspaniały.
Niewykluczone, że w PGE Skrze zobaczymy już w środę 34-letniego hiszpańskiego przyjmującego Israela Calderona Rodrigueza. W 2007 roku z reprezentacją swego kraju został mistrzem Europy. Mierzący 195 centymetrów wzrostu zawodnik podpisał z PGE Skrą krótkoterminową umowę obowiązującą do końca roku. Zadaniem Hiszpana będzie wypełnienie luki po Michale Winiarskim, który zmaga się z kontuzją kręgosłupa i aktualnie leczy się w jednej z niemieckich klinik. Mistrz świata z 2014 roku prawdopodobnie będzie gotowy do gry dopiero w nowym roku..
Dwa mecze trzeciej kolejki zostaną rozegrane we wtorek. AZS Politechnika Warszawska podejmie Cerrad Czarnych Radom. Stołeczni kibice mocno liczą na dobrą formę mistrza świata Pawła Zagumnego. – Mamy ogromny potencjał. Musimy ciężko pracować i się rozwijać. Cały czas się bowiem poznajemy, zgrywamy i docieramy. Idziemy w dobrym kierunku – powiedział Paweł Zagumny, cytowany na stronie internetowej AZS PW.
Program trzeciej kolejki PlusLigi:
wtorek
Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 18.00
AZS Politechnika Warszawska – Cerrad Czarni Radom 20.30
środa
PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 14.45
Łuczniczka Bydgoszcz – Effecter Kielce 17.00
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 17.00
Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała 18.00
AZS Częstochowa – LOTOS Trefl Gdańsk 18.00

M.Sz.