Puchar Polski: Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 3:0

_PSU7993

Asseco Resovia Rzeszów pokonała GKS Katowice 3:0 (25:14, 25:19, 25:20) w ćwiećfinałowym meczu Pucharu Polski. Aktualny mistrz Polski to trzecia drużyna, która awansowała do półfinału turnieju. W sobotę rzeszowianie zmierzą się ze zwycięzcą meczu PGE Skra Bełchatów – SMS PZPS Spała.

GKS Katowice musiał przebić się przez trzy rundy, by znaleźć się w turnieju finałowym o Puchar Polski. Przed spotkaniem z Asseco Resovią zespół I ligi zapewniał, że we Wrocławiu  zagra najlepszą siatkówkę jaką tylko potrafi.

Asseco Resovia pierwszą partię spotkania rozpoczęła od bardzo dobrej gry w ataku (6:2) i (8:4). Po wznowieniu gry rzeszowianie w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku, niejednokrotnie zmuszając przeciwnika do błędu (18:8). W szeregach zespołu z Rzeszowa świetnie spisywał się Bartosz Kurek. Aktualni mistrzowie Polski premierową odsłonę meczu wygrali pewnie do 14. W ostatniej akcji Russell Holmes zatrzymał blokiem Pawła Pietraszko.

Drużyna z Katowic dużo lepiej rozpoczęła drugą partię spotkania. Na pierwszej przerwie technicznej tracili do rywali tylko jeden punkt (7:8). Przez kilka akcji zespoły grały punkt za punkt (12:12). Jednak przed drugą pauzą podopieczni Andrzeja Kowala odskoczyli na cztery oczka (16:12). W dalszej części tego seta w szeregach Resovii Rzeszów ciężar gry w ataku na swoje barki wziął Thomas Jeaschke, a w polu serwisowym Kurek (22:18). Rzeszowianie ostatecznie wygrali do 19.

Set numer trzy ponownie lepiej zaczęli siatkarze z Katowic (5:2). Drużyna z Podkarpacia miała drobne problemy z dokładnym przyjęciem. Jednak szybko wrócili do swojego rytmu gry (8:6). Po krótkiej przerwie rzeszowianie kontynuowali swoją dobrą, a przede wszystkim skuteczną grę (16:12). W końcówce trener Andrzej Kowal dał odpocząć pierwszemu atakującemu Bartoszowi Kurkowi, a jego miejsce zajął Dominik Witczak (22:17). Mistrzowie Polski nie pozwolili GKS-owi Katowice odrobić strat i wygrali ostatnią część meczu do 20. Ostatni punkt zdobył Penczew (25:20).

MVP spotkania został wybrany Fabian Drzyzga.

Statystyki do meczu: http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?mID=26444&ID=1038

Autor: Katarzyna Porębska, fot. Piotr Sumara

M.Sz.