PLPS: Mistrzowie świata wchodzą do gry

clip_image001

3 października rozpoczną się rozgrywki I ligi siatkówki mężczyzn. Weźmie w nich udział zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej Spała, oparty na reprezentacji kadetów, która w sierpniu zdobyła mistrzostwo świata.
– Od września jesteśmy już juniorami – mówi trener w SMS PZPS Spale, Maciej Zendeł. – Poprzedni sezon był dla nas bardzo udany. Rywalizacja z mocnymi zespołami na zapleczu ekstraklasy na pewno pomogła zbudować dobrą dyspozycję pod tegoroczne sukcesy.
Przypomnijmy, że nasi kadeci zostali mistrzami świata oraz Europy i wygrali w Tbilisi Europejski Festiwal Młodzieży (EYOF). SMS PZPS Spała grał w I lidze przeciwko drużynom, które miały w swoich składach zawodników z przeszłością plusligową. – Gra na mocną opozycję pozwalała młodym graczom zdobywać potrzebne doświadczenie, podnosiła ich umiejętności – dodaje Maciej Zendeł, który w czasie MŚ kadetów był drugim trenerem reprezentacji. Drużynę prowadził Sebastian Pawlik, który w tym sezonie I ligi będzie szkoleniowcem SMS PZPS.
– Po powrocie z mistrzostw świata praktycznie nie mieliśmy okazji sprawdzić się w sparingach przeciwko zespołom I ligi – mówi Maciej Zendeł. – Na moją orientację najsilniejszymi będą zespoły z Zawiercia, Szczecina i Suwałk. Ten ostatni wygrał w niedzielę u siebie turniej z udziałem LOTOS-u Trefla Gdańsk i AZS Politechniki Warszawskiej. Duże aspiracje ma beniaminek z Katowic i przed sezonem dokonał sporych wzmocnień.
W meczu pierwszej kolejki I ligi siatkarzy SMS PZPS Spała zagra na wyjeździe z triumfatorem z poprzedniego sezonu TS Victorią PWSZ Wałbrzych. Zespół ten w finale play off pokonał Stal AZS PWSZ Nysa. Trzecie miejsce zajął Ślepsk Suwałki, zwyciężając Campera Wyszków.

Autor/Źródło: EA

M.Sz.