PZPS: Raul Lozano trenerem siatkarzy Iranu

clip_image002

Raul Lozano został trenerem reprezentacji Iranu – podała do wiadomości Irańska Federacja Siatkówki. Argentyńczyk ma za zadanie zapewnić Persom awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Szkoleniowiec Cerradu Czarnych Radom zastąpi na tym stanowisku Slobodana Kovaca, z którym zdecydowano się rozwiązać kontrakt w związku z niezadowalającymi wynikami sportowymi. W tym sezonie irańska drużyna zajęła siódme miejsce w Lidze Światowej, wygrywając sześć z dwunastu spotkań w fazie interkontynentalnej. W Pucharze Świata w Japonii zespół był ósmy z bilansem czterech wygranych i siedmiu przegranych meczów.
Po licznych spotkaniach z trenerami, ekspertami, przedstawicielami rządu wytypowano dwóch kandydatów, obu bardzo dobrze znanych polskim kibicom. Obok Raula Lozano na placu boju pozostał jeszcze Andrea Anastasi, obecny szkoleniowiec wicemistrza Polski LOTOS-u Trefla Gdańsk.
59-letni Raul Lozano w latach 2005-2008 był trenerem reprezentacji Polski, z którą sięgnął po wicemistrzostwo świata w 2006 roku. Argentyńczyk równocześnie będzie pełnił obie funkcje: selekcjonera reprezentacji Iranu i Cerradu Czarnych Radom.
– Decyzja irańskiej federacji nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. Wiedzieliśmy o prowadzonych rozmowach z Raulem Lozano, z którego z naszym klubem wiąże roczny kontrakt. Wielu szkoleniowców radzi sobie z obowiązkami trenerów reprezentacji i zespołów klubowych – powiedział prezes radomskiego klubu, Mariusz Szyszko.

M.Sz.