PLPS: AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 3:0

OTI_6686_cr
W stolicy ostatni mecz PlusLigi w 2015 roku. AZS Politechnika rozbiła z jastrzębian, mimo że nie mógł zagrać chory Guillaume Samica.

W pierwszym secie AZS Politechnika problemy miała tylko na początku – w ekipie Jastrzębskiego bardzo skutecznie grał atakujący Maciej Muzaj, który otrzymywał bardzo dokładne wystawy od Michala Masnego. Później jednak uwidoczniła się różnica w grze obu ekip w obronie, gospodarze wiele razy podbijali ataki rywali, ofiarnie bronili i wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do końca. Para przyjmujących Jakub Radomski – Łukasz Łapszyński udanie zastąpiła chorego przyjmującego z Francji.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg – AZS walczył o każdą piłkę, kapitalnie szybko i dokładnie rozgrywał Paweł Zagumny. W ekipie Jastrzębskiego Węgla zawodziła przede wszystkim komunikacja, zespół popełniał całą masę prostych błędów, a czasami miał nawet problem z organizacją prostych kontrataków. W drugim secie Macieja Muzaja zastąpił były gracz AZS Patryk Strzeżek, jednak nie odmienił gry swojego zespołu. Dobrą zmianę dał za to Alexander Shafranovich.

W trzecim secie trener Mark Lebedew wrócił do Macieja Muzaja i przez chwilę jego zespół zaczął odrabiać straty. Później jednak Muzaj został zatrzymany, a kapitalnie w ataku i bloku prezentował się najwyższy siatkarz PlusLigi Bartłomiej Lemański. Goście grali bardzo niechlujnie i nie byli w stanie nawiązać walki z ekipą AZS, dobrze dowodzoną przez Zagumnego.
Na MVP meczu wybrano Pawła Zagumnego.

Statystyki meczu: http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?ID=1034&mID=25225&Page=S

Autor: Kamil Składowski,

M.Sz.